Vijesti
Politika
Čović i Tihić strahuju od socijalnog bunta!
10.04.2009. 12:00
Izvor: Dnevni list
Čović i Tihić strahuju od socijalnog bunta!
Stranački čelnici SDA i HDZ-a BiH Sulejman Tihić i Dragan Čović uz ručak u rezidenciji američkog veleposlanika Charlesa Englisha razgovarali su o teškim ekonomskim trenutcima koji tek za nekoliko mjeseci očekuju našu zemlju. “Ni ovaj ručak nije mogao proći a da se ne dotaknu Prudskog procesa”, izjavio je Čović.
Ustavna reforma rješava krizu
“Moja procjena je da u sljedeća dva mjeseca možemo očekivati vidne ekonomske probleme. Uz njih idu i fiskalni i socijalni problemi i veliko je pitanje kako se izboriti s tim problemima”, istaknuo je Čović. On osobno ne vidi što je to alternativa nastavku dogovaranja u Prudskom procesu tri čelnika uključujući i Milorada Dodika, koji kako nam je otkrio Tihić, ni nije bio pozvan na ručak.
“Ekonomska kriza na neki način nas upozorava da moramo brže rješavati ustavnu reformu, jer ne možemo riješiti ni političku ni financijsku krizu bez ustavne reforme”, rekao je Tihić.
“Moj posao je da razgovaram sa svim političarima u vašoj zemlji i ja to radim svakodnevno i ne pokušavam ništa dogovoriti, jer jednostavno razgovaram s ljudima. Zbog toga sam pozvao Tihića i Čovića da generalno razgovaramo o političkoj situaciji. Za sedam dana dogovorio sam ručak i s premijerom Dodikom i to su redovite diplomatske aktivnosti gdje se razgovara o političkoj situaciji u BiH”, izjavio je nakon sastanka English. “Ovo nisu bili razgovori vezani s Prudskim procesom nego njih trojica to rade sami. Nadam se da će oni nastaviti ovaj proces, jer dijalog i konačni konsenzus nemaju alternative”, stav je američkog veleposlanika. English dodaje da u svakim razgovorima ima uspona i padova i bitno je da se razgovori ne prekidaju u Prudskom procesu.