Vesti
Društvo i ekonomija
Sindikalci RTB „Bor“ traže da se poništi privatizacija12.04.2007. 12:00
Izvor: Blic

Predstavnici borskih radnika su to, na jučerašnjem sastanku, predočili Slobodanu Laloviću, ministru za rad, zapošljavanje i socijalnu politiku.
- Naša osnovna zamerka je da su sve stranice ugovora overene, izuzev poglavlja koje se odnosi na socijalni program, po kojem bi „Kuprom“, u slučaju proglašavanja tehnološkog viška, morao da isplati otpremninu od 400 evra po godini staža. Pored toga, imajući u vidu da će stvarni vlasnici borske kompanije biti „Meril Linč“ i „Dojče banka“, koje Rumunima treba da odobre kredit za kupovinu RTB-a, proizlazi i da je samo sprovođenje socijalnog programa pod velikim znakom pitanja - predočava za Dragan Aleksić, predsednik JSO RTB.
Po Aleksićevim rečima, ni predviđene investicije od 180 miliona dolara ne garantuju oživljavanje proizvodnje u RTB-u. Predviđeno je, kaže predsednik JSO, da se novac uloži u površinske kopove, dok su podzemna ležišta zanemarena.
Rumuni žele da, umesto standardne topionice, u Boru instališu najnoviju hidrokoper tehnologiju za dobijanje bakra, koja nigde u svetu još ne funkcioniše na komercijalnoj osnovi, podvlači Aleksić. Međutim, čak i da se njena funkcionalnost dokaže, najmanje 1.500 radnika, od 4.524 koliko ih je sada, ostalo bi bez posla jer bi, u tom slučaju, prestala potreba za njihovim daljim angažmanom. Ministar Lalović je, po Aleksićevim rečima, saslušao argumente predstavnika sindikata i obećao da će sa njihovim zahtevima upoznati srpskog premijera Vojislava Koštunicu, s kojim bi, po najavama, predstavnici radnika iz Bora trebalo da se sastanu najkasnije za dve nedelje.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 Toplica Spasojević: Država može da doskoči…
- 03/08 Zastava Srbije prvi put u svemiru
- 15/07 Tabaković: Srbija ima 50,5 tona rezerve zlata…
- 12/07 Poljoprivrednici traže pomoć od 300 evra…
- 10/07 Alarmantno stanje u srpskim malinjacima:…
- 08/07 Viz Er će delimično obnoviti letove iz Tel…
- 06/07 Deonica auto-puta Pakovraće - Požega otvorena…
- 04/07 Održan sastanak- Ministar Glamočić sa udruženjem…
- 30/06 MMF: Dobre makroekonomske politike Srbije…
- 25/06 Porast broja registracija putničkih automobila…
- 23/06 Zatvaranje Ormuskog moreuza ponovo na stolu:…
- 19/06 "Beograd je uradio fantastičan posao" Ekspert…
- 17/06 Cene nafte u porastu zbog izraelsko-iranskog…
- 13/06 Cena nafte je porasla najviše u jednom danu…
- 10/06 Premijer: Srbija neće preduzimati korake…
- 04/06 Ministar Siniša Mali: Privredna aktivnost…
- 01/06 Turski investitor ulazi na srpsko OIE tržište:…
- 27/05 Više od 15 miliona evra bespovratnih sredstava…
- 23/05 Tabaković: Priključenje SEPA potvrda posvećenosti…
- 19/05 JKP „Čistoća“ iz Novog Sada raspisalo tender…
- 16/05 Najviše prodatih stanova u poslednje dve…
- 14/05 "Prijem u SEPA očekujemo 22. maja!" Tabaković:…
- 13/05 Solarina i EPS potpisali ugovore o otkupu…
- 11/05 Ekspo se bliži, a Beograd ostao bez hotela…