Vesti
Društvo i ekonomija
Otišli u SAD da zarade, a sad nemaju para da se vrate kući04.07.2007. 12:00
Izvor: 24 sata

Oko 160 novosadskih studenata platilo je agenciji SEEA 2.000 evra da im pomogne u traženju sezonskog posla u Americi...
Oni koji nisu imali ni toliko sreće, nalaze se u stranoj zemlji bez posla i plaćenog smeštaja i s povratnom kartom koja postaje upotrebljiva tek ako doplate 100 dolara da bi promenili planirani datum putovanja.- Rečeno im je da će sami morati da traže posao, ali im je i obećana pomoć. Ispostavilo se, međutim, da poslova nema, a smeštaj im je plaćen samo za sedam dana i sada se snalaze kako znaju - priča Novosađanka Olja P, čiji se poznanik trenutno nalazi u Atlantik Sitiju.
Milan Vranić i Rade Vojvodić uspeli su da se snađu i nađu poslove i smeštaj. Oni rade po dva posla i kažu da im je dobro. Ali, nisu svi snalažljivi kao oni.
- Ove godine je bilo drugačije nego ranije i mnogi nisu uspeli da dođu do posla. Iz agencije su pokušali da im pomognu, ali nisu uspeli. U kontaktu su i s čovekom iz agencije koji se nalazi u Njujorku i on pokušava da im pomogne, ali ne uspeva - kaže za „24 sata" Rade Vojvodić.
Slični problemi, kako tvrde pojedini studenti koji se nalaze na razmeni u Americi, izbili su i s drugim agencijama u Las Vegasu, Bostonu i na Floridi.
- Navodno je studentima u Las Vegasu obećan posao u kockarnicama, a nisu ga dobili. Moja dva poznanika su stigla u Boston i otkrila da im nije plaćen smeštaj i da nemaju prevoz do obližnjeg mesta, u kom je navodno trebalo da dobiju posao. Završili su u sasvim trećem mestu, gde rade svega 15 sati nedeljno za minimalnu dnevnicu - priča Rade Radović, student koji provodi leto radeći kao spasilac u Bostonu.
SEEA: Svi su bili upoznati s uslovima
U agenciji SEEA kažu da su učinili sve što su mogli da pomognu studentima. U programu putovanja stoji da se očekuje da sami nađete posao po izboru u jednom od mnogobrojnih kazina ili restorana, uz pomoć predstavnika „SEEA travela". „Svi su bili upoznati s programom, zamolili smo ih da detaljno sve iščitaju. Složili su se sa svim njegovim uslovima", tvrdi Nebojša Redžić iz SEEA.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 Toplica Spasojević: Država može da doskoči…
- 03/08 Zastava Srbije prvi put u svemiru
- 15/07 Tabaković: Srbija ima 50,5 tona rezerve zlata…
- 12/07 Poljoprivrednici traže pomoć od 300 evra…
- 10/07 Alarmantno stanje u srpskim malinjacima:…
- 08/07 Viz Er će delimično obnoviti letove iz Tel…
- 06/07 Deonica auto-puta Pakovraće - Požega otvorena…
- 04/07 Održan sastanak- Ministar Glamočić sa udruženjem…
- 30/06 MMF: Dobre makroekonomske politike Srbije…
- 25/06 Porast broja registracija putničkih automobila…
- 23/06 Zatvaranje Ormuskog moreuza ponovo na stolu:…
- 19/06 "Beograd je uradio fantastičan posao" Ekspert…
- 17/06 Cene nafte u porastu zbog izraelsko-iranskog…
- 13/06 Cena nafte je porasla najviše u jednom danu…
- 10/06 Premijer: Srbija neće preduzimati korake…
- 04/06 Ministar Siniša Mali: Privredna aktivnost…
- 01/06 Turski investitor ulazi na srpsko OIE tržište:…
- 27/05 Više od 15 miliona evra bespovratnih sredstava…
- 23/05 Tabaković: Priključenje SEPA potvrda posvećenosti…
- 19/05 JKP „Čistoća“ iz Novog Sada raspisalo tender…
- 16/05 Najviše prodatih stanova u poslednje dve…
- 14/05 "Prijem u SEPA očekujemo 22. maja!" Tabaković:…
- 13/05 Solarina i EPS potpisali ugovore o otkupu…
- 11/05 Ekspo se bliži, a Beograd ostao bez hotela…