Vesti
Društvo i ekonomija
Kasne knjige za šesti razred29.05.2008. 20:00
Izvor: Blic

- Očekujem da do kraja nedelje usvojeni plan i program budu objavljeni u Službenim glasniku. Nakon toga ministar bi trebalo da donese Pravilnik o ogledi, koji takođe mora da se objavi. Pošto se završi ova procedura formalno-pravne prirode za koju je potrebno oko mesec dana, sledi raspisivanje Konkursa u sredstvima javnog informisanja - kaže Milka Andrić, pomoćnik ministra prosvete.
Pod uslovom da sve ide bez zakašnjenja i zastoja, konkurs za privatne izdavače udžbenika neće biti raspisan pre jula. Izdavači smatraju da su ovakvim ponašanjem nadležnih oštećeni, jer neće imati vremena da po školama promovišu svoja uzdanja, budući da se đaci raspuštaju za petnaestak minuta.
- Sve se odvija previše sporo. Program za šesti razred je usvojen pre mesec dana, ali još uvej nije objavljen u „Glasniku“. Čak da se desi čudo i da se sve odvija maksimalno brzo, mi nećemo imati vremena da obiđemo škole i predstavimo svoje udžbenike. Problem je i što su svi privatni izdavači krajem aprila morali da dostavimo udžbenike od prvog do petog razreda na ponovni pregled, a rezultate ćemo dobiti tek polovinom juna - priča Natalija Panić iz „Kreativnog centra“.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 Toplica Spasojević: Država može da doskoči…
- 03/08 Zastava Srbije prvi put u svemiru
- 15/07 Tabaković: Srbija ima 50,5 tona rezerve zlata…
- 12/07 Poljoprivrednici traže pomoć od 300 evra…
- 10/07 Alarmantno stanje u srpskim malinjacima:…
- 08/07 Viz Er će delimično obnoviti letove iz Tel…
- 06/07 Deonica auto-puta Pakovraće - Požega otvorena…
- 04/07 Održan sastanak- Ministar Glamočić sa udruženjem…
- 30/06 MMF: Dobre makroekonomske politike Srbije…
- 25/06 Porast broja registracija putničkih automobila…
- 23/06 Zatvaranje Ormuskog moreuza ponovo na stolu:…
- 19/06 "Beograd je uradio fantastičan posao" Ekspert…
- 17/06 Cene nafte u porastu zbog izraelsko-iranskog…
- 13/06 Cena nafte je porasla najviše u jednom danu…
- 10/06 Premijer: Srbija neće preduzimati korake…
- 04/06 Ministar Siniša Mali: Privredna aktivnost…
- 01/06 Turski investitor ulazi na srpsko OIE tržište:…
- 27/05 Više od 15 miliona evra bespovratnih sredstava…
- 23/05 Tabaković: Priključenje SEPA potvrda posvećenosti…
- 19/05 JKP „Čistoća“ iz Novog Sada raspisalo tender…
- 16/05 Najviše prodatih stanova u poslednje dve…
- 14/05 "Prijem u SEPA očekujemo 22. maja!" Tabaković:…
- 13/05 Solarina i EPS potpisali ugovore o otkupu…
- 11/05 Ekspo se bliži, a Beograd ostao bez hotela…