Vesti
Društvo i ekonomija
Srbija svetski rekorder po "odlivu mozgova"27.10.2009. 12:00
		Izvor: 24sata
		
Prema izveštaju Svetskog ekonomskog foruma, Srbija je po "odlivu mozgova" na neslavnom pretposlednjem, 132. mestu u svetu.
			Univerzitetski centri za razvoj karijere, osnovani na nekoliko visokoškolskih ustanova u Srbiji, na inicijativu Fondacije princa Aleksandra II Karađorđevića za obrazovanje, studentima omogućavaju most ka tržištu rada, rekla je Šmit na skupu posvećenom važnosti povezivanja prosvete i privrede uz pomoć takvih centara.U poslednje tri godine, Fondacija je pomogla osnivanje centara za razvoj karijere na univerzitetima u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu, a istovetne ustanove osnovali su i Univerzitet Singidunum, Fakultet za ekonomiju, finansije i administraciju, Poslovni fakultet u Valjevu i Beogradska otvorena škola, rečeno je na skupu u Belom dvoru na Dedinju. USAID Projekat za razvoj konkurentnosti Srbije sprovodi se u svih osam centara, u cilju unapređivanja kvaliteta radne snage i jačanja konkurentnosti srpskih preduzeća, rečeno je na skupu. Podrška se odvija kroz obuku zaposlenih u centrima, organizaciju radne prakse i volontiranje akademaca, tehničku opremu, literaturu, kao i finansijsku pomoć.
U projekat je pored ostalih, uključena i Američka privredna komora, rečeno je na skupu kojem su prisustvovali rektori univerziteta, zaposleni u centrima i predstavnici agencija koje pomažu otvaranje takvih ustanova. Za 12 meseci realizovano je 330 radnih praksi studenata, rečeno je na skupu, na kojem je državna sekretarka Ministarstva omladine i sporta Ivana Kovačević ukazala da mladi treba da budu ne samo budućnost, nego i sadašnjost naše zemlje.
			Ostale vestiArhiva
		
		- 13/09 Krediti po novim pravilima od ponedeljka,…
 - 11/08 Toplica Spasojević: Država može da doskoči…
 - 03/08 Zastava Srbije prvi put u svemiru
 - 15/07 Tabaković: Srbija ima 50,5 tona rezerve zlata…
 - 12/07 Poljoprivrednici traže pomoć od 300 evra…
 - 10/07 Alarmantno stanje u srpskim malinjacima:…
 - 08/07 Viz Er će delimično obnoviti letove iz Tel…
 - 06/07 Deonica auto-puta Pakovraće - Požega otvorena…
 - 04/07 Održan sastanak- Ministar Glamočić sa udruženjem…
 - 30/06 MMF: Dobre makroekonomske politike Srbije…
 - 25/06 Porast broja registracija putničkih automobila…
 - 23/06 Zatvaranje Ormuskog moreuza ponovo na stolu:…
 
- 19/06 "Beograd je uradio fantastičan posao" Ekspert…
 - 17/06 Cene nafte u porastu zbog izraelsko-iranskog…
 - 13/06 Cena nafte je porasla najviše u jednom danu…
 - 10/06 Premijer: Srbija neće preduzimati korake…
 - 04/06 Ministar Siniša Mali: Privredna aktivnost…
 - 01/06 Turski investitor ulazi na srpsko OIE tržište:…
 - 27/05 Više od 15 miliona evra bespovratnih sredstava…
 - 23/05 Tabaković: Priključenje SEPA potvrda posvećenosti…
 - 19/05 JKP „Čistoća“ iz Novog Sada raspisalo tender…
 - 16/05 Najviše prodatih stanova u poslednje dve…
 - 14/05 "Prijem u SEPA očekujemo 22. maja!" Tabaković:…
 - 13/05 Solarina i EPS potpisali ugovore o otkupu…
 

