Vesti
Društvo i ekonomija
MMF: Dobar predlog reforme penzionog sistema12.02.2010. 12:00
Izvor: Mondo

Delegacija MMF-a odala je puno priznanje na predloženim merama Vlade Srbije za reformu penzionog sistema, saopšteno je iz kabineta potpredsednika vlade Jovana Krkobabića.
Kako se ističe u saopštenju, izdatom nakon sastanka Krkobabića sa delegacijom MMF-a, ti razgovori su bili uspešni, protekli su u konstruktivnoj atmosferi i biće nastavljeni i narednih dana.Delegaciji MMF-a, koju predvodi Albert Jeger, na sastanku je iznet predlog izmena i dopuna sistema penzijsko-invalidskog osiguranja Srbije, navodi se u saopštenju i dodaje da je potpredsednik Vlade predstavio ključne promene u tom sistemu osiguranja. Delegacija MMF-a je, kako se napominje, odala posebna priznanja za kompetentno i stručno obavljen posao na racionalizaciji, kao i za uspešno objedinjavanje do sada postojeća četiri fonda u jedinstven penzioni sistem.
"Napori koji su uloženi na reformi sistema obezbeđuju prethodno dogovorene ciljeve. Predstavnici MMF smatraju da su predložene izmene sistema kompatibilne evropskim standardima i da obezbeđuju dugoročno održiv penzioni sistem koji neće ugrožavati ekonomsku stabilnost zemlje", navodi se u saopštenju. U narednim razgovorima sa predstavnicima MMF razmatraće se pojedina tehnička pitanjima.
Ovom razgovoru prethodilo je više sastanaka s predstavnicima Svetske banke koji su, precizira se u saopštenju, detaljno upoznati s predloženim reformskim merama, koje su visoko ocenili.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 Toplica Spasojević: Država može da doskoči…
- 03/08 Zastava Srbije prvi put u svemiru
- 15/07 Tabaković: Srbija ima 50,5 tona rezerve zlata…
- 12/07 Poljoprivrednici traže pomoć od 300 evra…
- 10/07 Alarmantno stanje u srpskim malinjacima:…
- 08/07 Viz Er će delimično obnoviti letove iz Tel…
- 06/07 Deonica auto-puta Pakovraće - Požega otvorena…
- 04/07 Održan sastanak- Ministar Glamočić sa udruženjem…
- 30/06 MMF: Dobre makroekonomske politike Srbije…
- 25/06 Porast broja registracija putničkih automobila…
- 23/06 Zatvaranje Ormuskog moreuza ponovo na stolu:…
- 19/06 "Beograd je uradio fantastičan posao" Ekspert…
- 17/06 Cene nafte u porastu zbog izraelsko-iranskog…
- 13/06 Cena nafte je porasla najviše u jednom danu…
- 10/06 Premijer: Srbija neće preduzimati korake…
- 04/06 Ministar Siniša Mali: Privredna aktivnost…
- 01/06 Turski investitor ulazi na srpsko OIE tržište:…
- 27/05 Više od 15 miliona evra bespovratnih sredstava…
- 23/05 Tabaković: Priključenje SEPA potvrda posvećenosti…
- 19/05 JKP „Čistoća“ iz Novog Sada raspisalo tender…
- 16/05 Najviše prodatih stanova u poslednje dve…
- 14/05 "Prijem u SEPA očekujemo 22. maja!" Tabaković:…
- 13/05 Solarina i EPS potpisali ugovore o otkupu…
- 11/05 Ekspo se bliži, a Beograd ostao bez hotela…