Vesti
Društvo i ekonomija
Spasao devojku koja je skočila u ledenu reku!13.04.2010. 12:00
Izvor: press

Nemanja Mezin (25) iz Valjeva skočio u reku Gradac i u poslednji čas izvukao sedamnaestogodišnju devojku koja je pokušala da se ubije. Devojka prebačena u bolnicu i nalazi se van životne opasnosti
Nemanja Mezin (25) iz Valjeva spasao je sedamnaestogodišnju devojku koja je juče skočila u vodu sa brane na reci Gradac! Posle dramatične akcije spasavanja iz ledene reke, devojka je smeštena u valjevsku bolnicu i nalazi se van životne opasnosti.Drama se odigrala oko podneva na brani na reci Gradac. Niko od vlasnika obližnjih lokala ni žitelja tog dela grada nije video kada je devojka skočila u vodu. Nju su slučajno videle dve žene koje su šetale uz obalu i počele da dozivaju u pomoć. U tom trenutku naišao je Nemanja Mezin, koji živi u blizini brane.
- Krenuo sam do obližnjeg kioska. U tom trenutku sam video devojku koja se davila. Ona se očajnički borila da dođe do vazduha, mahala je rukama. Odmah sam skočio u ledenu reku - priča Mezin, i dodaje:
- Brzo sam doplivao do nje. Devojka je nosila debelu zimsku jaknu, koja je bila natopljena vodom. Nije ništa govorila. Bila je u šoku. Rekao sam joj da ne brine ništa i da će biti dobro. Izvukao sam je do plićaka. Onda mi je u pomoć pritekao još jedan mladić, pa smo devojku zajedno odneli do obale. Skinuli smo joj jaknu. Čovek koji živi u blizini doneo je ćebe, pa smo je utoplili. Na lice mesta ubrzo je stigla i ekipa Hitne pomoći.
Minuti trajali kao večnost
Ovaj hrabri mladić kaže da je izvlačenje devojke iz reke potrajalo nekoliko minuta, ali se njemu učinilo kao da traje čitavu večnost.
- U tom trenutku nisam osetio strah. Nisam uopšte razmišljao o tome, samo mi je bilo važno da je izvučem živu iz vode. Posle sam otišao kući da se presvučem, pošto sam bio skroz mokar, i tek tada shvatio koliko je sve bilo opasno. Sada je najvažnije da je devojka dobro. Želeo bih njenim roditeljima da poručim da povedu računa o njoj i da joj pomognu da prevaziđe problem zbog kojeg je skočila u vodu - rekao je Mezin.
On je dodao da se na ovoj brani proteklih godina nekoliko ljudi udavilo.
- Iako voda nije mnogo duboka, na ovom mestu dogodilo se nekoliko tragedija. Zato sam bez razmišljanja skočio u reku kako bih što pre izvukao devojku - priča naš sagovornik.
Devojka se oporavlja
Očevici akcije spasavanja davljenice kažu da se sve brzo dogodilo.
- Svaka čast tom mladiću! Brzo je reagovao, rizikovao je svoj život. Reka je ledena, spasilac i davljenica bili su u zimskoj garderobi. Na sreću, sve se dobro završilo - pričali su juče Valjevci koji su se zatekli na brani.
U valjevskoj bolnici kažu da je devojka u stabilnom stanju, da joj vitalni organi nisu ugroženi i navode da će biti zadržana na bolničkom lečenju. Kako saznajemo, reč je o sedamnaestogodišnoj devojci iz okoline Valjeva, a nije poznato zbog čega je pokušala da se ubije.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 Toplica Spasojević: Država može da doskoči…
- 03/08 Zastava Srbije prvi put u svemiru
- 15/07 Tabaković: Srbija ima 50,5 tona rezerve zlata…
- 12/07 Poljoprivrednici traže pomoć od 300 evra…
- 10/07 Alarmantno stanje u srpskim malinjacima:…
- 08/07 Viz Er će delimično obnoviti letove iz Tel…
- 06/07 Deonica auto-puta Pakovraće - Požega otvorena…
- 04/07 Održan sastanak- Ministar Glamočić sa udruženjem…
- 30/06 MMF: Dobre makroekonomske politike Srbije…
- 25/06 Porast broja registracija putničkih automobila…
- 23/06 Zatvaranje Ormuskog moreuza ponovo na stolu:…
- 19/06 "Beograd je uradio fantastičan posao" Ekspert…
- 17/06 Cene nafte u porastu zbog izraelsko-iranskog…
- 13/06 Cena nafte je porasla najviše u jednom danu…
- 10/06 Premijer: Srbija neće preduzimati korake…
- 04/06 Ministar Siniša Mali: Privredna aktivnost…
- 01/06 Turski investitor ulazi na srpsko OIE tržište:…
- 27/05 Više od 15 miliona evra bespovratnih sredstava…
- 23/05 Tabaković: Priključenje SEPA potvrda posvećenosti…
- 19/05 JKP „Čistoća“ iz Novog Sada raspisalo tender…
- 16/05 Najviše prodatih stanova u poslednje dve…
- 14/05 "Prijem u SEPA očekujemo 22. maja!" Tabaković:…
- 13/05 Solarina i EPS potpisali ugovore o otkupu…
- 11/05 Ekspo se bliži, a Beograd ostao bez hotela…