Vesti
Društvo i ekonomija
Bačević potpisao protokol o "Kanalu Morava"27.01.2013. 14:00
Izvor: mondo.rs

Ministar prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja Milan Bačević potpisao u Pekingu Protokol o razumevanju za izradu studije opravdanosti projekta izgradnje plovnog puta "Kanal Morava"
Protokol su potpisali Bačević i predsednik kineske kompanije "China Gezhouba Group Corporation" Žen Đienguom.Dve strane tokom razgovora nisu razmatrale pitanje finansiranja projekta "Kanal Morava."
Protokolom je dogovorena saradnja dve strane na izradi Studije o tom projektu kojom će biti obuhvaćeni svi elementi koji se odnose na pomenuti projekat u delu kroz Srbiju, sa osvrtom na Makedoniju i Grčku, navodi se u saopštenju iz tog ministarstva.
Protokol predviđa i nastavak dobre saradnje Srbije sa kineskom kompanijom, koja će se odnositi na pomoć kineskih eksperata i naučnika u oblasti geodetskih i geomehaničkih ispitivanja terena u Republici Srbiji.
Taj projekat, koji bi bio od kapitalnog značaja prvenstveno za Srbiju, ali i Makedoniju i Grčku, bio bi veoma koristan i za zemlje Centralne i Zapadne Evrope, jer bi kanal preko Dunava povezao Moravu sa plovnim sistemima Rajna-Majna-Dunav, Odra-Visla i Sena i Rona, a istovremeno bi otvorio i izlaz na Egejsko more.
Tokom višedneve posete Kini, ministar Bačević je posetio i kineski grad Jičang, gde je izgrađena najveća brana u Kini "Tri klisure", koja je i jedan od najvećih građevinskih poduhvata ove kineske kompanije.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 Toplica Spasojević: Država može da doskoči…
- 03/08 Zastava Srbije prvi put u svemiru
- 15/07 Tabaković: Srbija ima 50,5 tona rezerve zlata…
- 12/07 Poljoprivrednici traže pomoć od 300 evra…
- 10/07 Alarmantno stanje u srpskim malinjacima:…
- 08/07 Viz Er će delimično obnoviti letove iz Tel…
- 06/07 Deonica auto-puta Pakovraće - Požega otvorena…
- 04/07 Održan sastanak- Ministar Glamočić sa udruženjem…
- 30/06 MMF: Dobre makroekonomske politike Srbije…
- 25/06 Porast broja registracija putničkih automobila…
- 23/06 Zatvaranje Ormuskog moreuza ponovo na stolu:…
- 19/06 "Beograd je uradio fantastičan posao" Ekspert…
- 17/06 Cene nafte u porastu zbog izraelsko-iranskog…
- 13/06 Cena nafte je porasla najviše u jednom danu…
- 10/06 Premijer: Srbija neće preduzimati korake…
- 04/06 Ministar Siniša Mali: Privredna aktivnost…
- 01/06 Turski investitor ulazi na srpsko OIE tržište:…
- 27/05 Više od 15 miliona evra bespovratnih sredstava…
- 23/05 Tabaković: Priključenje SEPA potvrda posvećenosti…
- 19/05 JKP „Čistoća“ iz Novog Sada raspisalo tender…
- 16/05 Najviše prodatih stanova u poslednje dve…
- 14/05 "Prijem u SEPA očekujemo 22. maja!" Tabaković:…
- 13/05 Solarina i EPS potpisali ugovore o otkupu…
- 11/05 Ekspo se bliži, a Beograd ostao bez hotela…