Vesti
Društvo i ekonomija
Pet uslova za bolji život04.10.2006. 10:00
Izvor: Politika

Majkl Polt u Kruševcu
KRUŠEVAC – Ambasador SAD u Beogradu Majkl Polt izjavio je u Kruševcu da postoji pet ključnih uslova koje Srbija treba da ispuni da bi njeni građani prigrlili bolju budućnost kakvu i zaslužuju.– Neophodno je da imate stabilnu političku klimu, da donesete Ustav, da vlada bude demokratska, da Mladić bude u Hagu i da rešite pitanje Kosova – izjavio je ambasador Polt u Opštini Kruševac.
Sa ekonomskom i političkom situacijom u opštini Kruševac ambasadora Polta i njegove saradnike upoznao je predsednik Opštine Dragan Azdejković. On je posebno naglasio činjenicu da se Kruševac nalazi među prvih deset gradova u Srbiji koji se nalaze u „Mega” programu, namenjenom razvoju lokalne ekonomije, koji finansira Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID) preko organizacije „Mercu Corps”. U okviru realizacije „Mega” programa, ambasador Polt i predsednik Opštine Azdejković otvorili su Kancelariju za ekonomski razvoj, inače četvrtu u Srbiji.
U toku prepodnevnog boravka u Kruševcu Polt je sa saradnicima posetio IMK „14. oktobar”. Američki ambasador je za „Politiku” izjavio da je impresioniran proizvodnim mogućnostima „14. oktobra”.
– Verujem da postoje potencijalni poslovni partneri u SAD za „14. oktobar”, koji bi mogli da učestvuju i u njegovoj privatizaciji. Imajte u vidu da je veoma važna brzina privatizacije. Kruševac se ne razlikuje mnogo od gradova slične veličine u SAD i on je izuzetno mesto za investiranje, kako za domaće, tako i za strane privrednike. I Srbija je u celini ekonomski veoma interesantna za investitore, ali je važno kako da stimulišete partnere na ulaganje – rekao je Polt.
Posle boravka u „14. oktobru” i Opštini delegacija američke ambasade u Beogradu obišla je Ulicu majke Jugovića, u kojoj se nalazi poslovna zona čije je uređenje finansirano i sredstvima američkog naroda. Potom je ambasador Polt u Gimnaziji razgovarao sa učenicima koji su uključeni u program biznis obuke „Dostignuća mladih”.
Ostale vestiArhiva
- 11/05 Ekspo se bliži, a Beograd ostao bez hotela…
- 09/05 NBS zadržala referentnu kamatnu stopu na…
- 07/05 "Srbija ima plan za dekarbonizaciju do 2050.…
- 05/05 Štrajk upozorenja u zrenjaninskom Drekslmajeru:…
- 02/05 Plate u javnom i državnom sektoru veće nego…
- 30/04 Država Srbija poklonila još 100 kuća na selu,…
- 29/04 Donald Tramp Mlađi razgovarao sa srpskim…
- 28/04 Stižu rešenja onima koji izdaju "stan na…
- 25/04 Ministarka energetike: Tražili smo produženje…
- 24/04 Evrozona ostvarila trgovinski suficit od…
- 23/04 NIS: Podnet zahtev SAD za izdavanje licence…
- 22/04 Kupovina cena zlata sve bliža eksploziji:…
- 31/03 Spoljnotrgovinska razmena u periodu januar-februar…
- 26/03 Dinkić odgovorio na navode Anketne komisije…
- 20/03 Sajam automobila 2025: Najskuplji automobili,…
- 18/03 Poštanska štedionica prva banka u programu…
- 17/03 Šušnjar: Janaf bi mogao da kupi ruski udeo…
- 14/03 Usvojena uredba o podsticajima u poljoprivredi…
- 13/03 NBS ni ovog meseca neće menjati kamatnu stopu
- 12/03 O čemu se raspravlja na sednici Skupštine…
- 11/03 Čadež: Kina lane najveći investitor u Srbiji,…
- 10/03 Čipflacija, gridflacija… Koji sve oblici…
- 09/03 Poskupljenje turističkih aranžmana i za 20-25…
- 07/03 Koliko će spuštanje kamatnih stopa umanjiti…