Vesti
Društvo i ekonomija
Radovi od 200 miliona evra16.10.2006. 10:00
Izvor: Blic

- Učestvovali smo u Sočiju na dva velika tendera i u konkurenciji nekoliko ruskih i firmi iz zapadne Evrope u oba slučaja izašli kao pobednici. Proglašeni smo najboljim ponuđačem i za posao rekonstrukcije i proširenja aerodromske piste, i za investiciju obnove i dogradnje zgrade na aerodromu - kaže za „Blic“ Vasilije Mićić, vlasnik „Puteva“.
U ovoj zemlji užičko preduzeće radi već 14 godina i ima 1.300 zaposlenih, što Užičana, što lokalne radne snage. U tom „ruskom opusu“ ova firma ima iza sebe izgrađenih 200.000 kvadratnih metara stambenog prostora. Na zahtevnim radovima u Sočiju, koji su nedavno počeli presvlačenjem nepregledne aerodromske piste, uposleno je 1.100 radnika, a potrebe posla su takve da će „Putevi“ morati da prime još oko 300 kadrova građevinske struke.
- Aerodrom koji gradimo finansira se iz takozvanog Putinovog programa. Rusija je, spremajući Soči za organizaciju Zimskih olimpijskih igara 2014. godine, izdvojila dvanaest milijardi dolara za infrastrukturu u ovom gradu. Velika sredstva se ulažu, bez obzira na to što se još uvek ne zna da li će Rusi biti domaćini Olimpijade - objašnjava Mićić.
Striktnim tenderskim pravilima predviđeno je da sav posao na aerodromu bude završen za godinu i po.
- Posao u Sočiju je veliki, verovatno i najveći koji su srpski građevinari u poslednjih nekoliko godina dobili van zemlje. Mi smo spremni da ga odradimo i još jednom opravdamo renome koji uživaju „Putevi“. Rusko tržište smo osvojili i investicija u Sočiju poslužiće nam da se još čvršće ustalimo u ovoj zemlji - optimista je Mićić.
Po njegovim rečima, „Putevi“ za sada nemaju ambicije da se šire i na tržište zapadne Evrope. Nije u pitanju strah od konkurencije, već vizna politika i drugi strogi propisi u kojima bi užički građevinari teško poslovali.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 Toplica Spasojević: Država može da doskoči…
- 03/08 Zastava Srbije prvi put u svemiru
- 15/07 Tabaković: Srbija ima 50,5 tona rezerve zlata…
- 12/07 Poljoprivrednici traže pomoć od 300 evra…
- 10/07 Alarmantno stanje u srpskim malinjacima:…
- 08/07 Viz Er će delimično obnoviti letove iz Tel…
- 06/07 Deonica auto-puta Pakovraće - Požega otvorena…
- 04/07 Održan sastanak- Ministar Glamočić sa udruženjem…
- 30/06 MMF: Dobre makroekonomske politike Srbije…
- 25/06 Porast broja registracija putničkih automobila…
- 23/06 Zatvaranje Ormuskog moreuza ponovo na stolu:…
- 19/06 "Beograd je uradio fantastičan posao" Ekspert…
- 17/06 Cene nafte u porastu zbog izraelsko-iranskog…
- 13/06 Cena nafte je porasla najviše u jednom danu…
- 10/06 Premijer: Srbija neće preduzimati korake…
- 04/06 Ministar Siniša Mali: Privredna aktivnost…
- 01/06 Turski investitor ulazi na srpsko OIE tržište:…
- 27/05 Više od 15 miliona evra bespovratnih sredstava…
- 23/05 Tabaković: Priključenje SEPA potvrda posvećenosti…
- 19/05 JKP „Čistoća“ iz Novog Sada raspisalo tender…
- 16/05 Najviše prodatih stanova u poslednje dve…
- 14/05 "Prijem u SEPA očekujemo 22. maja!" Tabaković:…
- 13/05 Solarina i EPS potpisali ugovore o otkupu…
- 11/05 Ekspo se bliži, a Beograd ostao bez hotela…